WhatApp Stickers Yapımı

Değerli okurlarımız bu yazımızda stickers hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Stickers Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Stickers aslında bir görselin png formatında kesilmiş halidir. Stickers bir çok mecrada kullanılabilir. Örneğin bir görseli küçük boyutlarda keserek eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Bu konuda popüler iletişim uygulaması WhatsApp stickers özelliğini destekliyor. Stickers görsellerini sizde mesajlarınız için kullanabilirsiniz.

WhatsApp Stickers Nasıl Yapılır

Sizde kendi stickers görselinizi WhatsApp sohbetinizde kullanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Öncelik kendi stickers görselinizi yapmak için bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu uygulamalar Play Store üzerinde mevcuttur. WhatApp Stickers Yapımı için bazı uygulamaları bu yazıda listeleyeceğiz.

Play Store üzerindeki uygulamalar :

  • Wemoji – WhatsApp Sticker Maker

Bu uygulama WhatApp Stickers Yapımı konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. Sizde stickers yapmak isterseniz bu uygulamayı tavsiye ederiz. Daire veya farklı şekillerde özel çıkartmalar yapabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için : İNDİR

  • Sticker Maker

Listemizin 2. sırasında Sticker Maker uygulaması yer alıyor. Bu uygulama sayesinde kendi çıkartma paketlerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca çıkartma paketlerinize özel isimler verebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için : İNDİR

  • Personal Stickers

Listemizin 3. sırasında yer alan Personal Stickers uygulaması ile hızlı bir şekilde çıkartma paketleri hazırlayabilirsiniz. Stickers konusunda verimli bir uygulama arıyorsanız işinizi görebilir.

Uygulamayı indirmek için : İNDİR

  • Make Personal Stickers

Listemizin 4. sırasında bulunan Make Personal Stickers uygulaması görselleriniz açısından kaliteli sonuçlar almanızı sağlayabilir. Play Store üzerinde bu türden uygulamalar fazlasıyla mevcuttur.

Uygulamayı indirmek için : İNDİR

Stickers Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bir stickers paketi yapmak istiyorsanız kontrol etmeniz gereken bazı adımlar mevcuttur. Bu adımlar sırasıyla şunlardır ;

  • WhatsApp uygulamanız güncel olmalıdır.
  • Modlu WhatsApp kullanmayınız.
  • Kullanacağınız fotoğraf türü PNG veya JPG olmalıdır.

Listelemiş olduğumuz 3 adıma dikkat etmeniz gerekiyor. WhatsApp uygulamanızın güncel olması şarttır. Aksi halde yapmış olduğunuz çıkartma paketini uygulamaya ekleyemezsiniz. Buna dikkat ederek yapım aşamasına geçmenizi öneririz.

Modlu uygulamalar bu tip çalışmalarda size problem yaratacaktır. Lütfen böyle bir çalışma yapacaksanız buna dikkat edin.

Kullanacağınız dosya türü önemlidir. Örneğin .gif formatında olan bir dosya ile stickers yapamazsınız. Yapsanız dahi WhatsApp ekleme kısmında sorunlar yaşayabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için tıklayın. Bu yazı sürekli güncellenecektir.