Whatsapp Grup

Whatsapp Grup, kuralları nasıl olmalı ?

Whatsapp Grup, nasıl bulunur ?

Merhaba, bu yazımızda grup kurallar nasıl olmalı ve gruplar nasıl bulunur detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kurallar Nasıl Olmalı ?

Kurallar, grup güvenliğiniz için önemlidir ve grubunuz içerisinde refah sağlar. Sizde grup kurmayı düşünüyorsanız öncelikle grubunuz kurallarını düşünmeye başlamalısınız. Örneğin grubunuzun düzenin suistimal edecek durumlar için ön hazırlığınızı yapmalısınız.

Örneğin grubunuzda mutlaka olması gereken kurallar;

1 – Grubunuzda yaş aralığı belirleyin;

Grubunuzda yaş aralığı önemlidir, grubunuz hangi yaş aralığındaki kitleyi temsil ediyorsa örneğin 16-25 , 20-30 vb tarzlarda grubunuza kural eklemeniz sizin için çok faydalı olacaktır.

2 – Grubunuz için stickers yasağı koyun;

Bildiğiniz üzere stickers olayı şu an popüler bir halde ve bazı üyeler bu özelliği oldukça fazla kullanabiliyor.Grubunuzdaki konuşma düzenini bozacak şekilde stickers,çıkartma atacak kişiler elbette olacaktır.Bu durum diğer üyelerinizi rahatsız ederek grup kalitesini düşürecektir.Tavsiyemiz stickers yasağı koymanızdır.

3 – Grubunuzda argo kelimelere yasak koyun;

Grubunuzun kalitesini düşerecek bir diğer problem ise, küfür ve argo konuşma tipidir. Bunu mutlaka kurallarınıza eklemeniz gerek.

4 – Grubunuz için reklam yasağı koyun;

Eğer grubunuzda reklam istemiyorsanız bulundurun. Örneğin diğer grupların linklerini istemiyorsanız bu kural faydalı olacaktır.

5 – Kadın üyeler için kural koyun;

Bir grupta en önemli kural Kadın/Erkek ilişkisidir. Abaza olarak adlandırdığımız Erkek üyeler grubunuzdaki Kadın üyeleri rahatsız edecektir.Bu durum ise grubunuzdaki kadın üye sayısını düşürecektir.Grubunuzu aktif kılacak şeylerden bir tanesi Kadın üyedir her iki cinsiyetinde grubunuzda eşit derecede olmasında fayda var.Örneğin grup açıklamanıza Kadın üyelere yazmak yasaktır kuralı ekleyebilirsiniz.

6 – Grubunuzda taciz kuralı olmalı;

Grubunuz için taciz yasağı önemlidir.Kadın veya Erkek üye fark etmeksizin bu yasağı bulundurmanız gerekir.Taciz olayları yasalar gereği sosyal medya üzerinde de yasaktır.Bu durumlarda şikayet etmek isterseniz üye ile beraber şikayette bulunmanız faydalı olacaktır.

7 – Grubunuzda aşağılamayı yasaklayın;

İnsanları aşağılayıcı sözler kullanmak pek iyi olmayacaktır. Bu durumda üyeleriniz kalbi kırılabilir.Sizde sağlam alt yapısı olan bir grup istiyorsanız lütfen bunları düşünün.

8 – Grubunuz için +18 içerik yasağı ekleyin;

+18 içerikler bir çok kullanıcıyı rahatsız edecektir.Grubunuzun ifşa grubuna dönmemesi için bu yasağı eklemeniz çok faydalı olacaktır.İçerikler video,fotoğraf,çıkartma olarak yasaklanmalıdır.Grubunuzda +18 içerik paylaşan üyeler grubunuzun huzurunu bozacaktır.Bu tarz üyeleri grubunuzdan direkt olarak atarak, üyelerinizden mesajları silmesini isteyebilirsiniz.

9 – Grubunuzun medyasını kapattırın;

Üyelerinizin galerisi ve telefon hafızası bu durumdan oldukça kötü etkileneceği için, medyayı telefon için kapalı duruma getirin. Bu haldeyken üyelerinizin galerisi rahatsız edecek derecede dolmayacaktır. Üyeleriniz memnun kalacağından emin olabilirsiniz. İsterseniz açıklama kısmına, isterseniz mesaj atarak bu durumu bilgilendirmeniz de fayda var.

10 – Grup kurallarını adminler içinde koyun;

Grup kurallarına adminlerinde uyması gerekir.Eğer bu şekilde olmaz ise üyelerinizde kurallara uymayacaktır.

Bu yazımızda kuralları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.Lütfen yorum atarak bize bildiride bulunun.