WhatsApp Hesabı Silme

En popüler haberleşme uygulamalarından bir tanesi olan Whatsapp uygulamasında hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

Bazı durumlarda hesaplarımızı kapatmak isteyebiliyoruz, bu durum oldukça normal. Ancak bu işlemi nasıl yapmamız gerektiğini bilmeyen kişiler bulunabiliyor. Aslında çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Hesabı Silme

Sizde WhatsApp hesabınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız aşağıda ki adımlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp Hesabı Silme adlı konumuzda ki tüm bilgiler size doğru işlemler sağlatacaktır.

Hesap Silme Aşamaları :

  • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Hesap seçeneğine tıklayın.
  • Son kısımda bulunan Hesabımı sil seçeneğine tıklayın.
  • Alt kısımdaki numara kısmına telefon numaranızı yazın.
  • Hesabımı sil butonuna tıklayın.

WhatsApp hesap silme işlemi bu kadar kolay. Sizde burada ki yöntemler ile hesabınız küçük ve kolay adımlarla silebileceksiniz.

Hesap Silme İşlemi Ne İşe Yarar

Genellikle artık hesap silme işlemi gerçekleştirilen uygulamayı kullanmayı bırakmak için yapılan bir işlemdir. Hesabı silinen kullanıcılar tekrar aynı hesabı kullanmak istediklerinde sohbet yedekleri bulunamayabilir. Bu durumda eski konuşmalar ve bazı önemli yedekler ortadan kaybolabilir.

Hesap silme işlemi kullanılan bir uygulama da bulunan kişisel verileri kalıcı olarak silme işlemine denilen bir addır. Aynı şekilde WhatsApp Hesabı Silme işlemleri de kişisel verilerinizi ortadan kaldırabilecek bir durumdur. Hesabınızı silerken eğer daha sonra tekrar kullanım yapacaksanız. Yedekleme işlemlerini gmail hesabınıza bağlamanız gerekiyor.

Bu durumda geri dönüş esnasında kaldığınız yerden devam etmeniz kolay bir hale gelebilmektedir.

Silinen Hesap Geri Açılır mı ?

Eğer silinen bir hesabı tekrardan aktif etmek isterseniz bunu WhatsApp uygulamasına tekrar kayıt olarak yapabilirsiniz. Tekrar kayıt olduğunuzda sıfırdan başlangıç yapacaksınız. Sıfırdan başlangıç yapmak istemiyorsanız yukarıda belirtildiği gibi Gmail hesabınıza yedekleme işlemi sağlamalısınız. Gmail adresiniz üzerinden Drıve hesabınıza mesajlarınız yedeklenecek ve tekrar hesap kullanmanız halinde, WhatsApp uygulaması geçmişte ki verilerinizi oradan alacaktır.

Bu tarzda ki yazılar için WhatsApp blogu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yazı hakkında ki düşünce, soru ve önerileriniz var ise yorum yaparak bizimle iletişim halinde olabilirsiniz.